درباره هلدینگ فناوری نگاه

هلدینگ فناوری “نـگاه” بازوی فناوری بانک کار آفرین است که در سال ۱۳۹۹ با هدف ایجاد تحول در خدمات و محصولات بانک و شرکت‌های زیرمجموعه آن تاسیس شد تا با ارتقای جایگاه فناوری در بانک کارآفرین بتواند زمینه ساز توسعه متوازن بازار و مشتریان باشد و بستر توسعه سطح مشارکت و همكاری با سایر بازیگران و نقش آفرینان صنعت فناوری های مالی را فراهم آورد.
هلدینگ فناوری “نگاه” با تاسیس شرکت‌های “نگاه بانک” و “نگاه پرداخت” در مسیر توسعه خدمات و محصولات بانکی و پرداختی گام نهاده و با خرید سهام مالکیتی شرکت “مدیریت ثروت ستارگان” در پی نقش آفرینی به عنوان حلقه واسط میان استارتاپ‌های مالی با بانک کارآفرین و توسعه نوآوری های مالی است.

روایت شکل‌گیری نگاه

بانک کارآفرین به عنوان یکی از خوشنام­ترین و معتبرترین بانک­های کشور با هدف بهره­مندی از ظرفیت­های فناوری در همه ابعاد خدمات بانکی و نیز تخصصی‌سازی و چابک سازی طراحی خدمات و محصولات بانکی اقدام به انتقال بدنه فناوری اطلاعات از بانک کارآفرین نمود تا علاوه بر سرعت بخشیدن به ارائه خدمات و محصولات بانکی، بتواند تمامی نیازهای فناورانه بانک و گروه شرکت‌های کارآفرین را از طریق سرمایه­گذاری بر روی حوزه­های جدید فین­تک و شرکت­های استارتاپی تامین نماید.
اصلاح و پیاده­سازی نقشه راه توسعه بانکداری متمرکز، توسعه حوزه فناوری در فعالیت­های ستاد بانک و شعب، توسعه محصولات بانکداری دیجیتال و باز و همچنین توسعه سیستم­های اطلاعاتی و عملیاتی بانک به ویژه در حوزه پرداخت الکترونیک، از جمله برنامه­هایی هستند که پیرو این سیاست بانک، در طرح تحول مدیریت فناوری اطلاعات بانک قرار گرفت.
با نگاهی راهبردی­تر، بانک کارآفرین در خرداد ماه 1399 اقدام به راه‌اندازی یک شرکت مادر با نام “توسعه فناوری نگاه فردای کارآفرین” یا به اختصار «هلدینگ نگاه» نمود. این شرکت به عنوان مغز متفکر و بازوی اجرایی و عملیاتی بانک در چندین زیرمجموعه تخصصی همسو با برنامه‌های راهبردی بانک شکل گرفت و بر همین اساس خطوط کسب و کار خانواده نگاه در سال اول در سه حوزه زیر هدف‌گذاری شد:
• خدمات بانکی: چابکسازی هدفمند و هوشمند در فرآیندهای فناورانه بانک و گروه شرکت‌های کارآفرین، نوآوری در ارائه خدمات بانکی و توسعه زنجیره ارزش خدمات بانکی کارآفرین.
• پرداخت الکترونیک: ورود به حوزه پرداخت الکترونیک و افزایش سهم از بازار و مشتریان بانک.
• نوآوری: سرمایه‏گذاری در خلق محصولات نوین حوزه فین­تک و توسعه خدمات فناورانه در حوزه‌های مالی و پولی مانند بورس، بانک، پرداخت، مدیریت مالی شخصی، سازمانی و بیمه.

چشم انداز

قرارگرفتن در بین یکی از پنج شرکت برتر حوزه خدمات فناورانه مالی- بانکی ایران با ارائه راهکارهای هوشمندانه، اثربخش و ارزش آفرین.

ماموریت

ایجاد تحول و هم‌افزایی در زنجیره خدمات فناوارانه مالی – بانکی گروه کارآفرین
شرکت نگاه با اتکا بر تلاش‌های سرمایه انسانی کارآمد و متخصص خود و براساس فرهنگ و ارزشهای سازمانی بانک کارآفرین، قصد دارد تا سطح خدمات و زیرساخت‌های فناوری فعلی را با هدف تحقق برنامه‌های راهبردی بانک و گروه شرکت‌هایش و کسب رضایت حداکثری ذینفعان و مشتریان، متحول و چابک نماید.

اهداف

• بازنگری و چابک‌سازی هدفمند فرایندها، محصولات و خدمات فناورانه گروه کارآفرین.
• مشارکت راهبردی با ذینفعان اصلی حوزه فناوارانه مالی – بانکی.
• شناخت مشتریان و کسب سهم بازار متناسب با نیاز ایشان.
• انجام سرمایه‌گذاری‌های هدفمند و خطرپذیر در استارتاپ‌های حوزه فناوارانه مالی – بانکی.

چرا نگاه

تخصص گرایی

ما بکارگیری نیروهای متخصص را اولویت اصلی خود می­ دانیم.

یکپارچگی

ما تمام محصولات و خدمات را در راستای ایجاد پیوستگی و یکپارچگی طراحی می­کنیم.

خلاقیت

ما به دنبال ارائه راهکارهای نوین و خلاق در حوزه فناوری هستیم.

چابکی

ما به دنبال ایجاد سریع­ترین فرآیندهای کاری برای طراحی، تولید و پیاده ­سازی محصولات هستیم.

هیئت مدیره نگاه

مدیران نگاه

نگاه پرداخت

شرکت “نگاه پرداخت” پیش برنده ماموریت حوزه پرداخت هلدینگ فناوری نگاه است. ارائه راهکارهای نوین حوزه پرداخت و پیاده سازی کیف پول از جمله اهداف راهبردی این شرکت هستند.

شرکت نگاه بانک

شرکت “نگاه بانکی” پیش برنده ماموریت های بانکی هلدینگ فناوری نگاه است که با هدف ارتقا و ساماندهی زیرساخت های فني بانک کارآفرین و توسعه و طراحی خدمات و محصولات متمایز برای مشتریان فعلی و آینده بانک کارآفرین شکل گرفته است.

شرکت مدیریت ثروت ستارگان

شرکت “مدیریت ثروت ستارگان” آینده ساز هلدینگ فناوری نگاه است. ارتقای سطح مشارکت و همكاری با سایر بازیگران و نقش آفرینان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات، بانك و فناوری های مالی کشور، از اهداف شکل گیری “مدیریت ثروت ستارگان” است.